Adjunct Professors & Fellows

BIL   ADJUNCT PROFESSORS & FELLOWS TERM COLLEGE/SCHOOL
1. Dato’ Muzammil Mohamad Y.Bhg. Dato’ Rohana Binti Tan Sri Datuk Rozhan
Ketua Pegawai Eksekutif Kumpulan ASTRO

01/10/2017 
until
30/09/2019

CAS (SCIMPA)

 

2. Dr. Haniza Yon Y.Brs. Dr. Haniza Yon
Pengarah Penyelidikan Psychometrics Cluster

1/10/2017
until
30/09/2019

CAS(SQS)

3. Tan Sri Dato’ Paduka Dr. Fng Ah Seng Y.Bhg. Tan Sri Dato’ Paduka Dr. Fng Ah Seng
Pengerusi Yayasan Muhibah

01/07/2017 
until 30/06/2019

COB(TISSA)

4. Tan Sri Datuk Seri Panglima Richard Malanjum Yang Amat Arif Tan Sri Datuk Seri Panglima Richard Malanjum
Hakim Besar Mahkamah Tinggi Sabah dan Sarawak

01/02/2018  
until 31/01/2020

COLGIS (SoL)

5. Puan Hajah Habsah Hassan Yang Berusaha Puan Hajah Habsah Hassan
Pengerusi Music Authors’ Copyright Protection (MACP)

01/02/2018 until
31/01/2020

CAS (SMMTC)

6. Tan Sri Dato’ Sri Haji Mohamed Apandi bin Haji Ali Y.Bhg. Profesor Datuk Dr. Awang bin Sariyan
Ketua Pengarah Dewan Bahasa dan Pustaka

01/09/2016 
until
30/09/2018

CAS (SLCP)

7. Tan Sri Dato’ Sri Haji Mohamed Apandi bin Haji Ali Y.Bhg. Tan Sri Datuk Seri Panglima Dr. Abdul Rahman Arshad
Canselor UCSI University

01/10//2016 
until
30/09/2018

CAS (SEML)

8. Tan Sri Dato’ Sri Haji Mohamed Apandi bin Haji Ali Yang Berusaha Puan Nora bt. Abd Manaf
Group Chief Human Capital Officer, Maybank Group

01/10/2016 
until
30/09/2018

COB (SBM)

9. Y.Bhg.
Dato’ Seri Jamil bin Bidin Y.Bhg. Dato’ Seri Jamil bin Bidin
Chief Executive Officer Halal Industry Development Corporation (HDC)

15/11/2016 
until
14/11/2018

COB (IBS)

10. Chef Wan Y.Bhg. Datuk Redzuawan Ismail
Selebriti Chef

01/02/2017 
until
31/01/2019

COLGIS (STHEM)

11. Datuk Azlie Y.Bhg. Datuk Azlie bin Halim
Ketua Pengarah Eksekutif (CEO) Syarikat Intermedia Network

14/03/2017 
until
13/03/2019

COLGIS (STHEM)

12. Noraza bt. Yusof Puan Noraza bt. Yusof
Pengurus Besar Biro Pelancongan Malaysia

14/03/2017 
until
13/03/2019

COLGIS (STHEM)

13. Tan Sri Dato’ Setia Haji Ambrin Bin Buang Y.Bhg. Tan Sri Dato’ Setia Haji Ambrin Bin Buang
Ketua Audit Negara

01/07/2017 
until
30/06/2019

COB (TISSA)

14. Tan Sri Dr. Mohd. Shukor bin Hj. Mahfar Y.Bhg. Tan Sri Dr. Mohd. Shukor bin Hj. Mahfar
Chief Executive Officer Inland Revenue Board

01/07/2017 
until
30/06/2019

COB (TISSA)

15. Dr. Michael Heah Y. Berusaha Dr. Michael Heah
CEO, Corporate Coach Academy

01/07/2017 
until
30/06/2019

COB (OYAGSB)

16. Michael Boon Yiaw Tio

Y.Bhg. Dato’ Michael Boon Yiaw Tio
Ketua Pegawai Eksekutif PKT Logistics Group Sdn. Bhd.

1/2/2018
until
31/1/2020

COB(STML)

17. Dr. Mazalan Kamis Y. Berusaha Dr. Mazalan Kamis
Ketua Pegawai Eksekutif Institut Darul Ridzuan

01/07/2017 
until
30/06/2019

NCRC

18. Dato’ Dr. Jacob George Y.Bhg. Dato' Dr. Jacob George
Malaysia ASEAN/APEC lead Consumerist

01/07/2017 
until
30/06/2019

COB (OYAGSB)

19. Dato' Badlishah Hj. Ahmad Y.Bhg. Dato' Badlishah Hj. Ahmad
CEO Putrajaya Leisures & Services (PULSE) Group Sdn Bhd

01/07/2017 
until
30/06/2019

COLGIS (STHEM)

20. Prof. Dr. H. Abdul Bari Azed Y.Berusaha. Prof. Dr. H. Abdul Bari Azed, SH, MH.
Pembina Utama (IV/e) & Guru Besar Fakultas Hukum Universitas Indonesia

01/07/2017 
until
30/06/2019

COLGIS (SOG)

21. Dato’ Muzammil Mohamad Y.Bhg. Dato’ Muzammil Mohamad
Country Manager Malaysia & Brunei Qatar Airways

01/07/2017 
until
30/06/2019

COB (STML)

22. ato' Ahmad Zaini bin Othman Y.Bhg. Dato' Ahmad Zaini bin Othman
President and Chief Executive Officer MBSB

01/10/2016 
until
30/09/2018

COB (SEFB)

23. Datuk Dr. Mohd Daud bin Bakar Y.Bhg. Datuk Dr. Mohd Daud bin Bakar
Presiden/CEO Amanie Islamic Finance Learning Centre Dubai (AIFCLC)

01/04/2018 
until
31/03/2020

COB (IBS)

24.   Y.Bhg. Dato' Sri Zainal Azwar bin Zainal Aminuddin
Chief Executive Officer/Executive Director TH Plantations Berhad

01/10/2017 
until
30/09/2019

COB (SEFB)

25.   Yg. Mulia Dato' Raja Munir Shah Bin Raja Mustapha
Executive Director MY E.G. Services Berhad

01/11/2017 
until
31/10/2019

CAS (SOC)

26.   Y. Bhg. Dato' Najmuddin Abdullah
Director Strategic Communications and Stakeholder Relations Mass Rapid Transit Corporation Sdn. Bhd.

01/11/2017 
until
31/10/2019

COLGIS (SOG)

27.   Puan Lee Phaik Im
Audit Partner KPMG

01/11/2017 
until
31/10/2019

COB (IBS)

28.   Dr. Grant Niemann
School of Law Flinders University

01/11/2017 
until
31/10/2019

COLGIS (SOL)

29.   Y. Berbahagia Tan Sri Rafidah bt. Aziz

01/01/2018 
until
31/12/2019

OYAGSB

30.   Dr. Mohd Nizam Mohd Ali
Pengarah Kanan Pusat Ilmu dan Rundingcara Integriti, Institut Integriti Malaysia

01/02/2018 
until
31/01/2020

COB (TISSA)

31.   Y.Bhg. Datuk Seri Wong Chun Wai
Pengarah Urusan/Ketua Pegawai Eksekutif Star Publications (Malaysia) Berhad

01/02/2018 
until
31/01/2020

OYAGSB

32.   Encik Abdul Wahab Abu Bakar
Naib Presiden Persatuan Majikan-Majikan Malaysia

01/02/2018 
until
31/01/2020

OYAGSB

33.   Y.Bhg. Datuk Seri Mohamed Iqbal Rawther
Chairman Malaysia Institute of Management

01/02/2018 
until
31/01/2020

OYAGSB

34.   Y.Bhg. Senator Laksamana (B) Tan Sri Dato’ Setia Mohd Anwar Bin Hj. Mohd Nor
President Malaysian Golf Association

01/02/2018 
until
31/01/2020

Akademi Golf Nasional

35.   Y.Bhg. Dato’ Dr. Mazlan Ismail
Ketua Pegawai Operasi Suruhanjaya Komunikasi dan Multimedia Malaysia (SKMM)

01/02/2018 
until
31/01/2020

CAS (SMMTC)

36.   Encik Aaron Lau In-Tsoi

01/04/2018 
until
31/03/2020

COB (TISSA)

37.   Encik Azman Hisham Che Doi
Chief Executive Officer Razak School of Government (RSOG)

01/04/2018 
until
31/03/2020

COB (IBS)

38.   Encik Salihin Abang
Presiden/CEO Amanie Islamic Finance Learning Centre Dubai (AIFCLC)

01/04/2018 
until
31/03/2020

COB (TISSA)

39.   Y.Bhg. Dato’Dr. Annuar Mohd Saffar
Kulim Technology Park Corporation Sdn. Bhd.

01/04/2018 
until
31/03/2020

CAS (SQS)

40.   Y.Bhg. Tan Sri Razali Bin Ismail
Pengerusi Suruhanjaya Hak Asasi Manusia Malaysia (SUHAKAM)

01/04/2018 
until
31/03/2020

COLGIS (SOIS)

41.   Prof. Zha Daojiong
School of International Studies Peking University

30/05/2018 
until
29/05/2020

COLGIS (SOIS)

42.   Y.Bhg. Tan Sri Datuk Seri Lee Lam Thye
Naib Pengerusi Yayasan Pencegahan Jenayah Malaysia

20/05/2018 
until
19/05/2020

CAS (SAPSP)

43.   Y.Bhg. Dato’ Syed Moheeb Bin Syed Kamarulzaman
The Malaysian Insurance Institute

20/05/2018 
until
19/05/2020

COB (SEFB)

44.   Y.Bhg. Dato' Zulkiply Ramli
Ketua Pegawai Eksekutif Yayasan Kebajikan Negara

20/05/2018 
until
19/05/2020

CAS (SAPS

45.   Y.Bhg. Tan Sri Dr. Halim Shafie

20/05/2018 
until
19/05/2020

CAS (SOC)

46.   Puan Zalina Jaflus

20/05/2018 
until
19/05/2020

COB (SEFB)

47.   Y.Bhg. Dato’ Akhbar bin Haji Satar
Tetuan Akhbar & Associates

15/07/2018 
until
14/07/2020

COB (SBM)

48.   Mr. Steven A Thilke
Chief Executive Officer TPC Kuala Lumpur (TPCKL)

15/07/2018 
until
14/07/2020

Akademi Golf Nasional

49.   Y.Bhg. Tan Sri Datuk Muhammad Bin Ibrahim

15/07/2018 
until
14/07/2020

COLGIS (SOG)

50.   Y.Bhg. Dato’ Dr. Haji Amirudin Bin Abdul Wahab
CyberSecurity Malaysia

22/07/2018 
until
21/07/2020

CAS (AHSGS)

51.   Y.Bhg. Dato’ Dr. Mohammed Azman Bin Dato’ Aziz Mohammed
Ketua Eksekutif Pertubuhan Keselamatan Sosial

15/07/2018 
until
14/07/2020

COB (SBM)

Student Admission (China)

Online application could be applied via:
1. Uniutama Education and Consultancy Sdn Bhd (UECSB)
2. Offshore Office, Beijing
3. MyGlobal Asia Center
4. Or other officially appointed UUM agents.

UUM Sintok

  servicedesk@uum.edu.my
  +604-928 4000    +604-928 3053
  Universiti Utara Malaysia,
06010 UUM Sintok, Kedah, Malaysia

UUM Kuala Lumpur

  uumkl@uum.edu.my
  +603-2610 3000    +603-2694 9228
 41-3 Jalan Raja Muda Abd Aziz,
50300 Kuala Lumpur, Malaysia